Бүгүн Бейшемби 19-09-2019
Жаңылыктар Кулактандыруу

Президенттик  «ҮМҮТ» стипендиясы жыл сайын  өлкөнүн  коомдук иштерине  активдүү катышып, окууда мыкты ийгиликтерди жараткан студенттерге ыйгарылат. 


  1. Качкынбаева Касиет ДАС-3-14 т.студенти, АДИ, 2017-ж.
  2. Саматова Женишкүл ПМб-1-14 т. студенти, КГКИИ, 2017-ж.
  3. Турсунбеков Заман –ХПК-1-15 т. студенти, АДИ, 2017-ж.

2017-ж. Прогрессивдүү демилгелер Фондунун стипендиаттары

Үсөнгазиева Нуриза -  МЭ-1-14 2017-ж.

Кулназарова Сезим - ОБД-2-14 2017-ж.

 2016-ж. «Үмүт» президенттик стипендиясынын лауреаттары

1. Орозалиев Максатбек -    АД-1-13     КЭМИ;      2016-ж.
2. Исаков Изат  -                  АРХ-2-12    АДИ;         2016-ж.
3. Алыбекова Батмайым -   БУА-1-13    КЭМИ;      2016-ж.
4. Шамканов Шабдан -       ОПУТ-1-13  ТКИ;         2016-ж.

2016-ж. Н.Исанов ат.жеке стипендиясынын ээлери

1.  Нурматова Бурул             ЗК-1-14             ИЭЭС;
2. Турсунбеков Заманбек     ХПК(б)-2-15     АДИ;        
3.  Таалайбек кызы Асель     ХПК-1-14         АДИ;        
4.  Ормошева Бегаим            ДАС-3-14         АДИ;        
5.  Акжол уулу Орозбек        АИЭ-1-13         ЭЭҮИ;
6.  Жекшенбай уулу Эрнест  АС-1-14           ТКИ;
7.  Гребенщиков Сергей         ГДЗ-1-15         КЭМИ;     
8.  Жумагулова Айжан          МЭ-1-13           КЭМИ;     
9.  Анарбек уулу Атай          ГСХ-1-14          КЭМИ;     
10. Турдубай уулу Айбек     ПСК(б)-1-14      КЭМИ;     
11. Кыдыкбеков Акжол       ПИ(б)-1-13         ЖМТИ
12. магистрант Мирбек кызы Нуржан         каф «ВВ»

2016- ж. Прогрессивдүү демилгелер Фондунун стипендиаттары

  1. Ислам Төрөкулов            ОБД-1-13    ТКИ;
  2. Шабдан Шамканов         ОПУТ-1-13   ТКИ;

1.Бактыбеков Алмазбек             АРХ-3-10     АДИ                        2015-ж.

2.Замирова Гүлназ                     ОПУТ-1-10  ТРАНСКОМИН    2014-ж.

3.Самудинова Нускайым           ЛНИТ-2-11  ЖМТИ                    2014-ж.  

4.Койчуманова Акылай            ОРМ-1-11     ЭЭҮИ                     2014-ж.  

5. Бузурманов Алтынбек           ПЗ-2-10         КЭМИ                   2013-ж.

6.Кариева Жаңыл                      ЭУН-1-09      ИКИ                      2013-ж.

7.Тойчуева Аида                        ХПК-1-10      АДИ                      2012-ж.

8.Абдраимов Нурбек                 ОДД-1-09      ТКИ                       2012-ж.

9. Бейшенбиева Гүлжан            ПМ-1-07        ЖМТИ                  2012-ж.

10.Касымова Газиза                  ПИ-1-06         ЖМТИ                  2011-ж.

11.Токобаев Нурлан                  ЭА-1-05         КАФ                      2010-ж.

12.Касымова Эльвира              ПИ-1-05         ЖМТИ                   2010-ж. 

13.Абдыкадыров Асхат            ПСК-1-05       КЭМИ                   2009-ж.

14. Калыкова Анара                  МЭ-1-04        КЭМИ                   2009-ж. 

15.Сабурова Ирина                   ГТС-1-04       КЭМИ                   2008-ж.

16. Абдылдаева Үмүт               ФК-2-05         КЭМИ                   2007-ж.

 

 

  Насирдин Исанов атындагы стипендия  окуудагы мыкты ийгиликтер жана университеттеги студенттик кыймылдагы жаратмандыгы үчүн ыйгарылат.

2016-2017-окуу  жылындагы Н.Исанов ат. стипендиат-студенттер

 

1.Маданбекова Шаани  Нуржановна   ДАС-2-16    АДИ;
2. Исираилова Кулпунай Эркинбековна ТКИ-1-16  АДИ;
3.Аманова Нуржамал  ЭУН 1-15 КТИ;
4.Исмаилова  Саида  Мирбековна  ЗЧС-1-16  ЭЭҮИ;
5. Абдылдаев  Атай ГДЗ-1-15 КТИ;
6.Атаходжаева Ирада Шухратходжаевна ГДЗ-1-15 КТИ;
7. Абдыраимов Дурусбек Жамалдинович ПГС 1-15 КТИ;
8. Ахмедова Малика Мухаммаднабиевна МО-1-15 ККЭЭМИ;
9.Сейитказиев Арсен Кулматович  ПОВТэ 2-16  ИКИ;
10.Сейдахматова Диана Токтогуловна  МЕНк-1-16  колледж;
11.Сардалбек  уулу  Иляз    РР – 1 –16     АДИ;
12. Нурбек кызы Мээрим  ПМ-1-15 ЖМТИ;
13.Асеков Акылбек Омуркулович ПЗ-1-15 КТИ.

2014-2015-окуу жылынын жыйынтыктары боюнча Насирдин Исанов атындагы стипендияга татыктуу болгон студенттери:

 1.Аскарова Адина                    ЭУН-1-13       ИКИ

2.Шамканов Шабдан               ОПУТ-1-13     ТКИ

3.Качкынбаева Касиет            ДАС-3-14       АДИ

4.Валижанов Бахтиярбек        ПГС-1-12       КЭМИ

5.Асылбеков Мирлан              ВВ-1-13         ЭЭҮИ

6.Алыакбар уулу Кутболсун    ГТС-1-13      КЭМИ

7.Чаргынбекова Сыяпат         ООС- 1-14     ЭЭҮИ

8.Зыкиров Ильяс                     ФК-1-12        КЭМИ

9.Иванова Инга                        ОУС-1-13     ИКИ

10.Батыралиев Нурсултан       КЛ-2-12       ЖМТИ

 

 

                     2013-2014-окуу жылында:

1. Чоюбекова Азима                    ЛНИТ-2-11        ЖМТИ

2. Багылов Нурбек                        ОПУТ-1-13       ТКИ

3. Бактыбеков Алмазбек              АРХ-3-10           АДИ

4. Абдыкеримова Кенжекан        ПИ-3-11            ЖМТИ

5. Төрөкулов Ислам                      ОБД-1-13         ТКИ

6. Рыспаев Бакыт                          ТВ-1-13             ЭЭҮИ

7. Сүйүнтбекова Алиса                 БУА-1-11         КЭМИ

8. Макеев Данияр                           ПЗ-1-13           КЭМИ

9. Илимбеков Нурбек                    АУэ-2-12         ИКИ

10. Саадашов Элчибек                  ПЗ-1-13           КЭМИ  

                

магистранттар: 1.Жамаева Айжан                  "ПЭСМИК" каф.

                           2.Эркинбаев Тургумбек        «ПМ».каф.

 

           2012-2013 –окуу жылында:

 

1.Мамасалиева Апал                   ПГС-2-12      КЭМИ
2.Талантбеков Илимбек             АРХ-1-11       АДИ
3.Замирова Гульназ                    ОПУТ-1-10   ТКИ
4.Дыйканбаева Каныкей            ЭУП-3-11     КЭМИ 
5.Бедилова Айтурган                  ХПК-1-11     АДИ
6.Абдрахманов Доорбек             ПИ-5-10       ЖМТИ 
7.Тагиева Рена                            БУА-1-10      КЭМИ 
8.Абдысадырова Ажар            «ПЭСМИК» каф. магистри
9.Абдукаримова Бурулсун       "МЭ" каф. магистри

 

 

         2011-2012-окуу жылында:


1.Коноева Г.К.                            
ИСТ-1-09   ЖМТИ
2.Кадыров К.М.                         ВВ-1-07       ЭЭҮИ 
3.Молдобаева М.Р.                    УК-1-06      КЭМИ
4.Чоноров Т.Р.                            
ФК-2-07     КЭМИ
5.Жумашева А.К.                       ОУС-1-06   ИКИ
6.Корсунов  С.П.                       ГСХ-1-06    КЭМИ
7.Орозалиева Г.Ж.                     ПГ-1-06      КЭМИ
8.Туганбаев Ж.А.                       ОБД-1-06   ТКИ
9.Абдыкеримов Кадырбек        СЖД-1-12  КЭМИ
10.Кадырбекова Р.                     БИС-1-07   ЖМТИ
11.Жолдошбек кызы А.             ВР-1-08      ЖМТИ
12.Бакы кызы Айтурган            ИКТ-1-09    ЖМТИ
13.Шаршекеева Э.                     ИСТ-1-09     ЖМТИ
14.Нурбек кызы М.                    ЛНИТ-2-09  ЖМТИ 
15.Токтогулов У                         ПИ-1-10      ЖМТИ
16.Кувайбекова Наргиза             ПБ-1-09      ИКИ
17.Абдрахманов Азамат             М-1-09        ИКИ
18.Жапарбекова Жанылай         ЭУП-1-09    КЭМИ
19.Cамудинова Нускайым        ЛНИТ-2-11  ЖМТИ
20.Асангазиев Эрмек                 АУ-2-12       ИКИ

 

Фрунзедеги политехникалык  институттун комсомол-ардагерлер бирикмесинин стипендиясы  окуунун мыктыларына жана активистерине ыйгарылат. 

 

1.Талантбеков Илимбек           АРХ-1-11      АДИ       2014-ж.

2.Абдиев Атлант                      ПГС-1-12      КЭМИ    2014-ж.

3.Шаршеналиева Аида            КЛ-1-12        ЖМТИ     2014-ж.

4.Исаев Азизбек                        ПЗ-1-13        КЭМИ     2014-ж.

5.Койчуманова Акылай            ОРМ-1-11   ЭЭҮИ      2013-жыл.
6.Жеңишбек уулу Эламан         ПИ-3-11     ЖМТИ      2013-жыл 
7.Батырканова Асыл                 ТДТ-1-10;   ТКИ          2013-жыл
8.Карывакунов Темирбек         ПГС-1-11    КЭМИ     2013-жыл 
9.Камчыбеков Адилет             АУ-1-10       ИКИ         2013-жыл

10.Кариева Жаныл                  ЭУН-1-09     ИКИ         2012-жыл
11.Жунусова Мээрим               ВР-1-08       ЖМТИ      2012-жыл
12. Заирова Диана                   АРХ-1-07     АДИ         2012-жыл 

 

Д.Менделеев атындагы стипендия химия жана биология боюнча «эң мыкты» баага  окуган студенттерге жана коомдук иш-чаралардын активистерине ыйгарылат. 

1.Акжол уулу Орозбек          Аиэ-1-13                         2017-ж.

2.Асылбеков Мирлан          ВВ-1-13      ЭЭҮИ            2015-ж.

 

3.Золотов Геннадий            ИИ-1- 14     АДИ              2015-ж.

4.Даниярова Акмарал          ТВ-1-13       ЭЭҮИ           2014-ж.

5. Тилекматов Идрис            ПСК-1-09  КЭМИ           2013-ж.

6. Мундузова Айнагуль        ТВ-1-09      ЭЭҮИ           2012-ж.

 

М.В.Ломоносов атындагы стипендия


1.Койчуманова Акылай       ОРМ-1-11  ЭЭҮИ             2013-ж.

2.Гайбулаев Бахтияр            ВВ-1-13      ЭЭҮИ            2014-ж.

 

    2014-жылдан баштап «Кыргыз бетон» компаниясы «Курулуш»  багыты боюнча мыкты окуган жана коомдук иштерге активдүү катышкан  студенттер үчүн атайын стипендияларды ыйгырып келет.

 

«Кыргыз-бетон» компаниясынын стипендиатттары:

                        2013-2014 –окуу жылында

1.Замирбек уулу Нурсултан     СГУ-1-13

2.Раатбек уулу К.                     ПГС-2-12

3.Мамыралиев Тынчтык        ПГС-2-13

4.Нурлан уулу Азим                ПЗ-2-11

5.Таалайбекова Нурзат           ПЗ-3-12

6.Дүйшөнбеков Адилет          ПЗ-2-13

 

             2014-2015-окуу жылында

 

1.Камбаров Муратбек                    СГУ-1-10;

     2.Аманбаев Нуржигит                    ПЗ-1-11;

     3. Карыбек уулу Талантбек            ПЗ-2-11;

     4.Акылбекова Айпери                   ПГС-2-11;

     5. Айтиев Илимбек                        ПГС-1-11;

 

ГрантTarget, ErasmusMundus


Дильбар Базарбаева           ИСТ-2-07 ЖМТИ

 

 

MANEKO гранттык долбоору боюнча  


Исакова Салтанат               КЛ-2-07  ЖМТИ

 

Яндекс.Метрика