720020,  Бишкек ш., А.Малдыбаев көчөсү № 34 б
тел.: +(996 312) 54-35-61,
факс : +( 996 312) 54-51-36
E - mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
web: www.ksucta.kg; эл.почта: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  

Н.Исанов атындагы Кыргыз мамлекеттик курулуш, транспорт жана архитектура университетинин курамындагы институттардын, бөлүмдөрүнүн
 Т Е Л Е Ф О Н Д О Р У


Ректор, кабылдама

54-35-61

Абдыкалыков Акымбек Абдыкалыкович

Биринчи проректор

54-92-39

Саткыналиев Ташболот Тутанович

Ректордун кеңешчиси

56-14-86

Боронбаев Эркин Капарович

Каржы-экономика жана чарба ишмердиги боюнча проректор

56-15-05

Жолболдуев Памирбек Бакыевич

Илимий иштер боюнча проректор

54-85-66

Маданбеков Нуржан Жоломанович

Мамлекеттик тил, маркетинг, социалдык саясат жана эл аралык кызматташуу боюнча проректор

56-34-53

Болотов Таалай Турсункулович

Окумуштуулар кеңешинин  катчысы

54-57-85

Раджапова Нааркүл Абдрахмановна

Окуу-маалыматтык башкармалыгы

Сапат жана аккредитация боюнча бөлүм

54-83-63

54-23-09

Жумабаев Рыскулбек Азимбекович
Садыкова Гүлзат Эркинбаевна

Диспетчерлер

56-29-07

Медербеков Ырыскелди Алишерович

Кадрлар бөлүмү

54-57-88

Карпенко Валентина Илларионовна

 КБ студенттик сектору

54-33-13

Керембекова Бейшекан Осмоналиевна

Жалпы бөлүм

54-51-36

Богубаева Гүлнара Сатвиковна

Эсеп-кысап бөлүмү

54-57-98

Жапанова Тамара

56-77-07

Эсептөө бөлүмү

56-14-18

Касса

Пландоо-экономикалык бөлүм

56-31-52

Мамаева  Айнура  Бектеновна

Профсоюздук  комитет

54-51-80

Дильдаев Мырзакан Сопуханович

«Жер титирөөгө туруктуу курулуш» ИИБ директору

54-88-79

Мендекеев Райымкул Абдымананович

 «Технопарк» ИТБ

54-14-82

Азобаев  Руслан  Кубатович

ОӨКБ (УПСУ)

56-31-53

Тугелов Жыргал Токонович

Аспирантура жана докторантура бөлүмү

56-97-45

Жусупова Махабат Абдысадыковна

Маркетинг жана карьераны өнүктүрүү бөлүмү

54-83-60

Бегалиева Гүлзат Ташеновна

Редакциялык-басма бөлүм (РББ)

54-56-15

Аманкулова Айнагүл Бейшеновна

Квалификацияны жогорулатуу борбору

54-83-62

Сатыбалдиев Мирлан Абдыразакович

Чет элдик байланыштар борбору

56-31-56

Карагулова Махабат Керимбековна

Китепкана-маалыматтык борбор

54-56-01

Абдукадырова Роза Айтиевна

АЧБ башчысы

56-48-26

Карзанова Надежда Петровна

Техникалык бөлүм

56-31-53

Садыков Алмаз Кайдылдаевич

ТК жана ЖК бөлүмү

54-59-07

 

Башкы инженер

56-15-05

Табалдиев Болот Рыскулович

Кампа

54-59-07

Токтосунов Бакыт Тагайкулович

«Авангард» типографиясы

 54-83-61

Черикбаев Мелис   0700721677

АСУ   лабораториясы                                                            

54-92-24

Матазимов  Нурлан  Абакирович

Коопсуздук кызматы

54-83-66

Андашев Акылбек Жээнбекович

МАГИСТРАТУРА ИНСТИТУТУ                                                      

56-15-07

Сыдыкова Чолпон Качкынбековна

ИННОВАЦИЯЛЫК КЕСИПТЕР ИНСТИТУТУ

65-06-30
65-07-30

Орозалиев Мусапар Жумалиевич
Факс ИКИ

65-07-31

Толбаев Ленар Кадыркулович

СжДОФ

59-53-90

Тусупбекова Нагима Анваровна

Экономика жана кадастр

65-07-39

Төлөгөнова Аида Мырзакановна

Баалоо менеджменти жана туризм

                            

Тойчубек  уулу  Алтынбек

Дизайн   

65-07-31

Байтереков Адылбек Эсенкулович

Өрт коопсуздугу

65-87-07

Расулов Акылбек Керимбаевич

Маалыматтык-коммуникация технологиялары жана радиоэлектроника

65-07-39

Талыпов Кубатбек Кемелович

 ИКИнин эсеп-кысап бөлүмү

 65-07-36

 Караева Светлана Ахмедовна


 АРХИТЕКТУРА ЖАНА ДИЗАЙН ИНСТИТУТУ

54-85-24
54-22-48

Халмурзаева Гаухар Баймурзаевна

Дир.орун бас. Жүзбаева Айзада Нургазиевна

Архитектура

54-58-00

Өмүралиев Дүйшен Жунусович

Шаар куруу

54-57-91

Кеңешов Төлөбай Сейдахматович

Архитектуралык чөйрөнүн дизайны, комп. класс-56-15-52

56-19-65 

Халмурзаева Гаухар Баймурзаевна

Реставрация жана реконструкциялоо  62-10-73

54-57-91

Филатова  Татьяна Аркадьевна

Буюмдарды көркөм долбоорлоо

54-83-56

Омуркулова Динара Куттубековна

Сызма геометрия жана  графика

54-57-90

Нурманбетов Надырбек Ракымбекович

Философия  жана социалдык-гуманитардык илимдер

56-22-49

Абылкасымова  Гулназ  Абасовна

КУРУЛУШ жана ТЕХНОЛОГИЯЛАР ИНСТИТУТУ

54-57-83

Маматов Жаныбек  Ысакович
Методисттер:Бактыгүл, Нургүл

54-56-65

Саткыналиев Каныбек  Ташболотович

Курулуш конструкциялары, имараттар жана курулмалар

54-56-41

Темир Болотбек

Курулуш материалдарын жана конструкцияларын өндүрүү жана экспертизалоо

54-57-14

Абдраимов Жамалидин Абдраимович

 Имараттарды долбоорлоо,куруу жана сейсмотуруктуу курулуш

54-57-12
54-59-11

Маматов Жаныбек Ысакович

Геодезия жана геоинформатика

54-56-02

Чымыров Акылбек Уркалиевич

Автомобиль жана темир жолдор, көпүрөлөр,туннелдер

59-53-91

Курбанбаев Алайбек Борбоевич

Жылуулук,газ менен камсыздоо жана желдетүү

54-56-84

Боронбаев Эркин Капарович

Суу  менен камсыздоо жана агызуу, гидротехникалык курулуш

54-56-42

Каримов  Ташмухамед Халмухамедович

Механика

56-07-79

Баялиев  Алтынбек Жакыпбекович

ЭКОНОМИКА жана МЕНЕДЖМЕНТ ИНСТИТУТУ (ЭжМИ)

 54-88-78

Самайбекова Зейнегүл Кубатбековна

Бухгалтердик эсеп-кысап жана аудит

54-56-85

Шербекова Анара Аманкуловна

Ишканадагы экономика жана башкаруу

54-57-15

Саткыналиев Ташболот  Тутанович

Менеджмент

54-95-63

Дүйшеналиева  Алтынай Жайлообековна

ТРАНСПОРТ  ЖАНА ЭКОЛОГИЯ ИНСТИТУТУ

54-28-73

Шатманов Орозбек Токтогулович

Транспорттук  жана технологиялык унааларды эксплуатациялоо

54-57-19

дир.окуу /тарбия иш.орун бас.-Дүйшөбаев Султан Сыргабекович;

54-56-98

Сүйүнтбеков Ислам Эсенкулович

Жүк ташууну уюштуруу жана  кыймылдын коопсуздугу

54-16-96

Исаков Куттубек Исакович

Бажы иши (транспортто)                             

56-13-82

 Эсеналиев Турдакун Базаркулович

Физика жана колдонмо химия

54-57-13

Айдаралиев Жанболот Качкынбаевич

Дене тарбия жана спорт кафедрасы

56-31-55

Сайаков Салайдин Пирмаматович

Техносфералык коопсуздук

56-45-14

Бердиева Махабат Турабаевна

Кыргыз тили жана адабияты

54-57-16

Карыбекова Майрамкүл Карыбековна

Жаштар менен иштөөнү уюштуруу жана орус тилин өнүктүрүү

54-57-18

Арстанбекова Жамийла Арстанбековна

Чет тилдер

56-04-92

Сарымсакова Аэлита Жеңишовна

ЖАҢЫ МААЛЫМАТТЫК ТЕХНОЛОГИЯЛАР ИНСТИТУТУ

54-92-23

Укуев Бейшенбек Такырбашевич

ЖАҢЫ МААЛЫМАТТЫК ТЕХНОЛОГИЯЛАР ИНСТИТУТУ
Маалыматтык системалар жана  технологиялар

54-56-66

Дир.окуу/тарбия иштери боюнча орун басары Орозобекова Аида Кубанычбековна

Колдонмо информатика

54-18-57

Черикбаев Мирлан

Компьютердик лингвистика жана маданий аралык байланыштар

54-92-28

Жумалиева Гулира Эдилбековна

 “ИКЦИТ” Индия- Кыргыз борборунун директору

 54-95-73

Жумалиева Гулира Эдилбековна

Колдонмо  математика жана информатика  

54-58-43

Осмонканов Анарбек Модонович

Маалыматтык системалардын коопсуздугун камсыздоо

54-56-86

Абдулаев Апсамат Абдулаевич

Кыргыз-Герман  колдонмо информатика институту

56-31-54

 

 «Алтын Диск» студиясы

56-31-54

Эсеналиев Эмиль

КУРАМДЫК БӨЛҮМДӨР

№1 окуу имарат команданты,  вахтасы

54-58-43

Өмүралиева Бактыгүл Манашевна

№2 окуу имаратынын  команданты, вахтасы

54-50-11

Байсеитова Чынара Сырдыбаевна

№3 окуу имаратынын  команданты, вахтасы

54-56-86

Абдымомунова Замира Аширбековна

№1 жатакана

56-31-54 

Нишанова Жамиля

№2 жатакана  

56-31-57 

Кулматов Бейшен

№3 жатакана  

26-71-32 

Бозалиев Темирбек Шаршенович

Жаштар борбору
Web-борбор

56-31-57

Койчуманова  Акылай  Бактыбековна
Абдыраева Назгүл Сарбагышовна

Паспортчу №1,2,3,4 жатаканалары

54-33-96

Елкина Татьяна Васильевна

КМКТАУнун автомектеби

Эсеналиев Турдакун Базаркулович